top of page

DTG druk cyfrowy


Poznajcie z nami DTG czyli bezpośredni druk cyfrowy na materiałach :)

Wykonujemy go na maszynie Kornit - renomowanej, dającej gwarancję jakości i trwałości nawet do kilkudziesięciu prań drukarce!

Sam proces nadruku jest bardzo ciekawy ponieważ drukarka cyfrowa wygląda (i poniekąd tym właśnie jest) jak wielka drukarka biurowa, do której umieszczone na specjalnych blatach wjeżdżają koszulki lub inne produkty i voila! - magicznie wyjeżdżają już z nadrukiem. 

Można powiedzieć więc, że jesteśmy czarodziejami druku :D

HexaHQ.jpg
2082583-cmyk-print-icon-vier-kreise-in-cmyk-farben-symbole-cyan-magenta-gelb-schlussel-sch...tor.jpg

Nadruk cyfrowy DTG rozpoczyna się jak większość od przygotowania pliku do druku-

jak najlepiej przygotować dla nas projekt? 
Idealnie byłoby gdybyśmy otrzymali pliki w formacie AI, PNG lub TIFF bez tła w rozdzielczości min 300DPI w kolorystyce CMYK wraz z wizualizacją oraz wymaganymi wielkościami nadruku, które mamy wykonać, jednak nie każdy ma takie możliwości i nie każdy współpracuje z grafikami, dlatego w razie potrzeby wykonamy i dostosujemy do potrzeb techniki Twój wzór samodzielnie w ramach realizacji i współpracy :)

Po przygotowaniu pliku czas na sam druk! 

Produkt, na którym ma być wykonany nadruk umieszczamy w odpowiednim miejscu na blacie (drukarki DTG posiadają - podobnie jak przy sitodruku- wymienne blaty dzięki czemu możliwy jest druk na różnorodnych produktach - od małych i drobnych po dużogabarytowe) i niczym papier w tradycyjnych drukarkach jest on "wciągany" do środka gdzie specjalne głowice przejeżdżając nad materiałem wykonują nadruk. 

Jeśli drukujemy na ciemnych materiałach nie możemy zapomnieć o zagruntowaniu materiału przed drukiem - ważne jest, aby dobrać odpowiednią jego ilość. 

Gdy nadruk jest gotowy blat wyjeżdża ze środka, teraz pozostaje nam tylko wygrzać nadruk na prasie termotransferowej i.. gotowe :)

sprint-mag-hover-prasa-do-dtg-stahls.jpg
IMG_3680.JPG

Druk DTG jest bardzo uniwersalny, możliwy jest do wykonania zarówno na jasnych materiałach (wtedy jest kompletnie niewyczuwalny w dotyku - jest "wmalowany" w materiał) jak i na ciemnych (wtedy wymagany jest biały podkład pod wzór, a sam nadruk choć nadal super trwały jest już wyczuwalny w dotyku), na gotowych produktach i na wykrojach, na bluzach, koszulkach, torbach, plecakach,  fartuchach, poszewkach ... na butach i na wielu innych zaskakujących podłożach. 

Jego plusem jest to, że może być wykonywany już od 1szt bez kosztów przygotowania wzoru (to np minus nadruku sitodrukiem) nawet dla fotograficznych grafik fullcolor z przejściami tonalnymi.

Kiedy DTG sprawdzi się zatem dokonalne?

W przypadku zamówienia od 1 do kilkudziesięciu (czasami kilkuset) sztuk produktu na którym potrzebny jest nadruk wielokolorowy i skomplikowany)

To my znamy się na tym co robimy- Ty nie musisz :)

Jesteśmy po to aby Ci doradzić, dlatego

SKONTAKUJ SIĘ  z nami jeśli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz wyceny.

bottom of page