top of page

FOLIE FLEX/ FLOCK


Przekonaj się jak wiele możliwości dają nadruki foliami!

Folie flex idealnie nadają się do znakowania jednostkowych produktów (chociaż czasami używamy jej też przy większych ilościach), jest to technika szybka i prosta w wykonaniu - najczęściej stosowana do wykonywania napisów lub prostych jedno lub dwukolorowych grafik i logotypów.

Metoda ta pozwala wykonać znakowanie nawet w bardzo nietypowych i trudnodostępnych miejscach, jest bardzo trwała i odporna na pranie. 

modern-printing-machine-with-t-shirt-workplace.jpg

Nadruk foliami flex/ flock podobnie jak w przypadku sitodruku rozpoczyna się od przygotowania pliku-

jak najlepiej przygotować dla nas projekt? 
Idealnie byłoby gdybyśmy otrzymali pliki wektorowe w krzywych 1:1 wraz z wizualizacją jednak nie każdy ma takie możliwości i nie każdy współpracuje z grafikami, dlatego w razie potrzeby wykonamy i dostosujemy do potrzeb techniki Twój wzór samodzielnie w ramach realizacji i współpracy :)

Przygotowane pliki układane są w specjalnym programie w kształt prostokątnego pasa (czyli de facto układa się je w takim kształcie jaki ma folia) i wycinane przy pomocy plotera w odbiciu lustrzanym z odpowiedniego koloru folii. Każda folia składa się z dwóch warstw - właściwej z kolorem i nośnej (warstwa z podkładem klejącym)

Po wycięciu pas folii jest "skubany" - jest to proces, w którym usuwane są zbędne fragmenty folii, tak by na warstwie nośnej pozostały tylko te elementy, które stanowią wzór nadruku. 

Po wyskubaniu folii przecinamy ją tak by otrzymać każdy element nadruku jako osobną część. 

Tak przygotowane wzory są wgrzewane na prasach termotransferowych w odpowiedniej temperaturze (dostosowanej do typu folii), z odpowiednim naciskiem i w odpowiednim czasie na znakowane podłoże. Dbamy o to, aby nadruki były idealnie ułożone i wymierzone oraz zawsze wykonane z zachowaniem wymaganych parametrów - dzięki temu są trwałe, zachowują swoje kolory i efekty. 

vesline-flex.png

Standardowe folie flex to folie jednokolorowe- dostępna jest bardzo szeroka paleta barw, jednak nie jest możliwe uzyskanie dowolnego odcienia, wykorzystać możemy jedynie te, które są dostępne u producentów - na szczęście jest ich tak wiele, że zwykle nie ma żadnego problemu z dobraniem odcienia.   

Możliwości jest jednak o wiele więcej, tak naprawdę ogranicza nas praktycznie tylko wyobraźnia, ponieważ mamy w ofercie również folie z efektami specjalnymi:

 • neonowe

 • metaliczne

 • brokatowe

 • holograficzne

 • puchnące

 • odblaskowe i świecące w ciemności

 • perłowe

 • matowe i z efektem glossy

 • 3D

 • we wzory (moro, zwierzęce itp)

 • zmieniające kolor

 • folie strech (na materiały rozciągliwe) 

 • folie sublistop na materiały poliestrowe

Foliami znakujemy praktycznie wszystko - od czapek poprzez koszulki, bluzy, spodnie, fartuchy, kamizelki, kurtki, po gadżety i dodatki - torby, plecaki, worki, nerki, maseczki i wiele innych.

Technika ta sprawdza się przy mniejszych ilościach i niezbyt skomplikowanych czy i niezbyt drobnych wzorach, jest za to bardzo trwała, szybka w wykonaniu i możliwa do wykonania już od 1szt!

To my znamy się na tym co robimy- Ty nie musisz :)

Jesteśmy po to aby Ci doradzić, dlatego

SKONTAKUJ SIĘ  z nami jeśli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz wyceny.

bottom of page