top of page

Sitodruk to nasza specjalność!

 


Wykonamy dla Ciebie nadruki sitodrukiem aż do 7 kolorów, a dzięki metodzie sitodruku separacyjnego (sitodruk z przejściami tonalnymi i cieniami) możemy wykonywać nadruki fullcolor również w tej technice. 
Najczęściej tą metodą znakujemy u nas torby/ worki, koszulki i bluzy ale mamy też możliwość wykonania sitodruku na wykrojach, a to pozwala na niemal nieograniczy potencjał produktowy - spodnie dresowe, koszule, czapki, maseczki, spódnice, parasole, bielizna i wiele innych. 

serigraphy-silk-screen-print-process-clothes-factory-carousel-frame-squeegee-plastisol-col...nts.jpg

Nadruk sitodrukiem rozpoczyna się od przygotowania pliku- jak najlepiej przygotować dla nas projekt? 
Idealnie byłoby gdybyśmy otrzymali pliki wektorowe 1:1 wraz z wizualizacją oraz wymaganymi kolorami Pantone, które mają być użyte do projektu, jednak nie każdy ma takie możliwości i nie każdy współpracuje z grafikami, dlatego w razie potrzeby wykonamy i dostosujemy do potrzeb techniki Twój wzór samodzielnie w ramach realizacji i współpracy :)

silk-screen-printing-serigraphy-color-paints-fabric-plastisol-paint.jpg

Kolejny etap to przygotowanie matrycy czyli wyświetlenie kliszy na siatce światłem UV. Każdy kolor używany w nadruku wymaga osobnej matrycy, m.in dlatego właśnie nadruki wielokolorowe są w wyższej cenie niż monohromatyczne.
Nasza sitodrukarnia pracuje na siatkach o różnej gęstości - wybór siatki zależy od podłoża na jakim będzie wykonywany sitodruk (np koszulka i torba papierowa wymaga innych gęstości) oraz od skomplikowania wzoru - dbamy o to, aby stosować szeroki wachlarz siatek, tak aby nawet te najbardziej skomplikowane i precyzyjne wzory spełniły wymagania naszych klientów.
Nasze największe siatki mają wymiar aż 69x49cm co pozwala nam wykonywać nawet bardzo duże nadruki :) 

Po przygotowaniu matryc ustawiamy je na karuzeli do sitodruku, tak aby uzyskać zamierzony efekt czyli Państwa wzór :) 
Produkty umieszczane są na blatach i każdy kolor farby (czyli nadruku) nakładany jest na materiał poprzez przejechanie raklą po siatce- u nas odbywa się to automatycznie dzięki nowoczesnej karuzeli. 
Po nałożeniu wszystkich kolorów (każdy z nich jest nakładany na osobnej stacji na karuzeli i w razie potrzeby suszony jeszcze w trakcie nadruku przez tzw. flashe) produkt "przepuszczamy" finalnie przez piec ustawiony na odpowiednią temperaturę, gdzie nadruk jest wygrzewany czyli utwardzany, tak aby był trwały i niespieralny.  

Naszą zaletą jest również to, że dostępne są u nas blaty o bardzo różnorodnych rozmiarach - od bardzo malutkich na których wykonujemy nadruki np na mini woreczkach bawełnianych po bardzo szerokie i duże stosowane np do wykrojów odzieży lub toreb. 

man-working-printing-house-with-paper-paints.jpg

Pracujemy na kolorach Pantone - bez problemu wykonamy każdy z kolorów wzornikowych - przygotowujemy je na miejscu zgodnie z unikalnymi recepturami dla każdego odcienia. 

Stosujemy farby plastizolowe, co pozwala nam uzyskać żywe kolory i dobrze oddać szczegóły nadruków. 

Wykonamy też dla Ciebie sitodruk z nietypowymi efektami -

złoty/ srebrny, neonowy, puchnący czy metaliczny - możliwości jest wiele, daj nam zaskoczyć Cię efektem jaki można uzyskać!

Sitodruk jest bardzo uniwersalną techniką nadruku- możemy nim wykonać bardzo różnorodne wzory na wielu typach produktów, jednak jest to technika opłacalna przy większych zamówieniach - od około 50szt.

Wykonujemy nią również mniejsze ilości, ale wtedy liczona jest dla nich cena ryczałtowa.

Sitodruku bezpośredniego nie wykonamy też w trudnodostępnych miejscach, ale w takich przypadkach stosujemy sitodruk transferowy  - nadruk przeniesiony jest wtedy na specjalny papier po czym wgrzewany jest na podłoże na prasach transferowych - w ten sposób możemy wykonać sitodruk również na koszulkach polo, ubraniach roboczych, maseczkach oraz w trudnodostępnych miejscach innych produktów.

To my znamy się na tym co robimy- Ty nie musisz :)

Jesteśmy po to aby Ci doradzić, dlatego

SKONTAKUJ SIĘ  z nami jeśli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz wyceny.

bottom of page